Łazany 103A, 32-020 Wieliczka tel/fax 12 250-61-55, e-mail: splazany@tlen.pl   
TYGODNIOWY MARATON SZACHOWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez splazany   
środa, 25 listopada 2015 19:07

TYGODNIOWY MARATON SZACHOWY

 

 

W minionym tygodniu, uczniowie z naszej szkoły wystartowali w trzech różnych turniejach szachowych, rozgrywanych w Wieliczce oraz Szkole Podstawowej w Przebieczanach. Wysoki poziom gry nie zniechęcał naszych szachistów, ale jeszcze bardziej motywował ich do podjęcia walki, co ostatecznie przyniosło duże sukcesy:

 

 

14 listopada w Sali Magistrat Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce zorganizowano „XIII Otwarty Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości- O Puchar Starosty Wielickiego”. Łącznie wystartowało w nim 73 zawodników, wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Łazanach: Patryk Synowiec (kl.IIb), Paulina Zajd (kl.IVa), Dominika Zajd (kl.III), Mariola Wąsik (kl.III). Grano w dwóch grupach- dziewcząt i chłopców,

 

7 rund z tempem 15minut na partię dla zawodnika. Szczególnie wysoki poziom reprezentowała grupa chłopców, gdzie udział brali zawodnicy Mistrzostw Polski Juniorów oraz szachiści posiadający kategorie szachowe. Wśród najlepszych graczy powiatu wielickiego, Patryk uplasował się na 53 miejscu. Z kolei w grupie dziewcząt rywalizacja była nie mniej zacięta, a nasze zawodniczki zajęły kolejno miejsca: 11 (Paulina), 12 (Dominika), 18 (Mariola).

 

Kolejny turniej z cyklu „Otwartej Szachowej Ligi Szkolnej” odbył się 17 listopada w Szkole Podstawowej w Przebieczanach. Wzięli w nim udział: Kacper Augustynek (kl. „0”b). Agata Dziura (kl.III), Mariola Wąsik (kl.III), Dominika Zajd (kl.III), Paulina Zajd (kl. IVa). W rozgrywkach startowało 52 zawodników Gminy Biskupice. Dużym sukcesem było 7 miejsce Pauliny, która zdobyła 3 punkty z 5 partii. Pozostałe dziewczęta zakończyły turniej z wynikiem 2 punktów. W grupie chłopców- jak  i w całym turnieju, najmłodszym zawodnikiem był Kacper Augustynek, który dzielnie walczył do ostatniej rundy i uplasował się na 24 miejscu.

 

 

21 listopada w Przebieczanach rozegrano IX Otwarte Małopolskie Listopadowe Potyczki Szachowe, gromadzące aż 94 szachistów z województwa Małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Mariola Wąsik (kl.III), Paulina Zajd (kl.IVa), Kacper Augustynek(kl. „0”b), Patryk Synowiec (kl.IIb), Dominika Zajd (kl.III). Wysiłek intelektualny

 

i poświęcony szachom czas, nie poszły na marne, ponieważ w tym turnieju nasi zawodnicy odnieśli duże sukcesy. W klasyfikacji dziewcząt Dominika zajęła 2 miejsce, uzyskując 4 punkty i wyprzedzając zawodniczki posiadające kategorie szachowe. Dominika zasłużenie wywalczyła dla siebie puchar szachowy, dyplom i nagrodę. Wysokie miejsce zajął Patryk, który wygrał 3 partie i zakończył turniej na 13 miejscu. Nasz najmłodszy reprezentant- Kacper zdobył aż 2 punkty i zajął 29 miejsce. W starszej grupie Paulina zdobyła 3 punkty (11miejsce), a Mariola 1 punkt (15 miejsce). Warto dodać, że Mariola uczęszcza na zajęcia szachowe od września tego roku, ale jej liczne uczestnictwo w turniejach oraz wysokie ambicje prognozują dalsze sukcesy szachowe.

 

 

Najbliższy turniej szachowy odbędzie się 15 grudnia w Przebieczanach (Otwarta Szachowa Liga Szkolna). Wszelkie informacje umieszczone są na tablicy szachowej w naszej szkole. Zachęcam do uczestnictwa w turniejach, dzięki czemu dzieci pożytecznie spędzają czas, a gra w szachy nie tylko czy, ale również bawi.

tygodniowy maratontygodniowy maraton (1)tygodniowy maraton (2)tygodniowy maraton (3)

 

Czas