Łazany 103A, 32-020 Wieliczka tel/fax 12 250-61-55, e-mail: splazany@tlen.pl   
Wielki sukces małego szachisty PDF Drukuj Email
Wpisany przez splazany   
środa, 21 października 2015 07:25

Wielki sukces małego szachisty!

W sobotę 17 października w Przebieczanach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski do lat 7. Na starcie tegorocznych zawodów stanęło blisko 100 zawodników i zawodniczek z województwa małopolskiego. Poziom rozgrywek szachowych był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta aż do ostatniej rundy.

Naszą szkołę reprezentował Kacper Augustynek, uczeń z oddziału przedszkolnego „0”B, który w zadziwiająco szybkim tempie nauczył się zasad gry w szachy oraz wystartował w swoich pierwszych zawodach szachowych! Kacper zagrał 7 rund na dystansie czasowym 15 minut dla zawodnika na partię.

Poświęcony szachom czas nie poszedł na marne, ponieważ Kacper otrzymał wspaniały puchar, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę za udział w Mistrzostwach. Koledzy i koleżanki z klasy byli bardzo dumni z Kacpra, serdecznie gratulowali mu sukcesu oraz jednogłośnie zdecydowali, że od tej pory będą wytrwale trenować grę w szachy.

W oddziale przedszkolnym „0”B zajęcia szachowe odbywają się regularnie w każdą środę. Za pośrednictwem zabawy, w trakcie której dzieci samodzielnie odkrywają tajemnicę Szachowej Krainy, 25 przedszkolaków w wieku 5-6 lat uczy się gry w szachy. Kto wie, być może w przyszłym roku, to oni staną na czele szkolnej reprezentacji szachowej.

 

Czas