Łazany 103A, 32-020 Wieliczka tel/fax 12 250-61-55, e-mail: splazany@tlen.pl   
Wycieczka do Sandomierza PDF Drukuj Email
Wpisany przez splazany   
poniedziałek, 15 czerwca 2015 22:27

Wycieczka do Sandomierza

W dniach 13-15 maja 2015 roku klasa 4 wraz z obecną wychowawczynią Ewą Nawalany oraz byłą wychowawczynią Anną Jarosz uczestniczyła w wycieczce do Sandomierza. Historię zwiedzanych miejsc, w pasjonujący sposób, przedstawiał pan Jacek Kasprzycki, który towarzyszył nam podczas całej podróży.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Pacanów - miejscowość, do której zmierzał Koziołek Matołek, a następnie zamek w Baranowie Sandomierskim, zwany Małym Wawelem. Po zakwaterowaniu w ośrodki wczasowym „Sallus” oraz po obfitej obiadokolacji, uczniowie wyruszyli na wieczorny, dwugodzinny spacer po najstarszych w Polsce Górach Pieprzowych, a to co się działo w drodze powrotnej do ośrodka, niech pozostanie słodką tajemnicą uczestników wycieczki. W każdym bądź razie radości i uśmiechów nie było końca. Później już tylko mecz piłkarski na podwórku i długi, długi, długi wieczór, podczas którego odbyły się potrójne urodziny klasowych jubilatów.

Następnego dnia, po śniadaniu samodzielnie przygotowanym przez uczniów (tosty Klaudiusza zrobiły prawdziwą furorę), klasa 4 zwiedziła Fabrykę Porcelany w Ćmielowie, a następnie Kopalnię Krzemienia w Krzemionkach Opatowskich. Po powrocie do Sandomierza i spożyciu pysznej obiadokolacji, grupa wyruszyła do cudownego, sięgającego 10 m wysokości, choć w tym dniu wyjątkowo błotnistego, Wąwozu Królowej Jadwigi. Powiedzenie, że dziecko brudne, to dziecko szczęśliwe było wówczas całkowicie uzasadnione – proponuję zobaczyć galerię i uśmiechnięte miny uczniów. Dalej już tylko pyszne kiełbaski przygotowane na grillu przez naszego przesympatycznego przewodnika, pana Jacka Kasprzyckiego i kolejny, ciekawy, długi, długi wieczór.

Trzeciego dnia spacerując uliczkami, a także podziemnymi korytarzami Sandomierza- miasteczka, w którym Ojciec Mateusz, w każdy czwartek rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki, uczniowie poznali jego historię oraz najciekawsze zabytki. Podczas drogi powrotnej klasa zwiedziła ruiny Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, Pałac i jego Skarby w Kurozwękach oraz wyruszyła traktorem w kierunku wybiegu dla bizonów, aby móc z bliska zobaczyć te niesamowite zwierzęta.

Wycieczka była ciekawa i jeszcze bardziej zintegrowała ten już grany zespół klasowy, a czas spędzony razem z pewnością pozostanie na bardzo długo w pamięci wszystkich uczestników;)

Zapraszam do obejrzenia galerii.

sandomierz (1) sandomierz (2) sandomierz (3) sandomierz (4) sandomierz (5) sandomierz (6) sandomierz (7) sandomierz (10)sandomierz (8) sandomierz (9)sandomierz (11) 

 

Czas