Łazany 103A, 32-020 Wieliczka tel/fax 12 250-61-55, e-mail: splazany@tlen.pl   
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej sali gimnastycznej przy naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez splazany   

W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi,  dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz świetlic z terenu gminy Biskupice. Licznie pojawili się również uczniowie i rodzicie. Przybyłych gości powitał wójt gminy Biskupice – Henryk Gawor oraz dyrektor  łazańskiej podstawówki – Marcin Maniek.

Specjalnie na tę okazję program artystyczny, pod opieką nauczycielek Joanny Muranowicz oraz Katarzyny Szlachty, przygotowali uczniowie naszej szkoły. Młodzi aktorzy na chwilę przenieśli widzów w czasy życia patronki szkoły – Marii Konopnickiej. Wspaniała gra aktorska, bogata scenografia oraz oprawa muzyczna wzbudziły wiele emocji.

Na placu budowy oczekiwanej przez mieszkańców Łazan i okolic sali gimnastycznej  akt erekcyjny podpisali:  Starosta Wielicki – Jacek Juszkiewicz,   Wójt Gminy Biskupice   -  Henryk Gawor,    Biskup Pomocniczy Metropolity Krakowskiego   - ks. Grzegorz Ryś, Przewodniczący Rady Gminy Biskupice   - Artur Chmiela,   Wiceprzewodniczący Rady Powiatu     -  Roman Wcisło,    Proboszcz     Parafii Łazany -  ks. Stanisław    Wciślak    oraz   Dyrektor Szkoły Podstawowej    -  Marcin Maniek. Akt został poświęcony przez   Wikariusza Generalnego Arcybiskupa Metropolity Karkowskiego – ks. Grzegorza Rysia a  w chwilę później  oficjalnie wmurowany w ścianę frontową sali gimnastycznej.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP Biskupice – pod batutą Marka Konarskiego.

Budowa sali sportowej rozpoczęła się na koniec kwietnia bieżącego roku, a jej zakończenie planowane jest na wiosnę 2015 roku. Obiekt powstaje dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego oraz środków własnych Gminy Biskupice.

wmurowanie kamienia (1)wmurowanie kamienia (2)wmurowanie kamienia (3)wmurowanie kamienia (4)wmurowanie kamienia (5)wmurowanie kamienia (6)wmurowanie kamienia (7)wmurowanie kamienia (8)wmurowanie kamienia (9)wmurowanie kamienia (10)wmurowanie kamienia (11)

 

Czas